FLANDERS CLUB

Pro ty, kteří mají zájem o zasílání informací o nejdůležitějších událostech a zajímavých nabídkách z Flander.

Zábava

Večery ve Flandrech

Kombinace vyhlášeného gurmánství, bezpočtu druhů piv a dobrých vín s možností poznat bohatou klubovou hudební scénu ...

 

...je pro každého návštěvníka Flander neodolatelným lákadlem. Ať se ocitnete v Bruselu, Antverpách či starobylém Gentu, můžete si být jisti, že večer se nudit nebudete. Tato flanderská města mají totiž jeden společný rys. Pro všechny bary, kluby a kavárny se vžil jeden společný název Café a i ten sebemenší podnik je vybaven pódiem a zvukovou aparaturou. Ve většině z nich se večer co večer konají živé koncerty a ve větších a renomovaných klubech není problém narazit i na kapely zvučných jmen s mezinárodním ohlasem.

Hraje se všude

Hraje se všude a všechno, od blues, jazzu a rocku až po moderní taneční záležitosti jako techno, minimal, jungle a elektroniku, a najít si to svoje není problém pro žádného hudebního fanouška. Stačí dojít do příslušné čtvrti jednotlivých měst, kde je soustředěn noční život, a večerní turné po klubech s DJs či s živou kapelou může začít. Narazit i na pět hudebních klubů s různým žánrovým zaměřením vedle sebe je dost obvyklý jev. Posuďte sami – jenom v Gentu, městě s 240 000 obyvateli, je takových podniků na tři stovky. Až na malé výjimky, jako jsou velmi prestižní jazz klub The Music Village v Bruselu či na taneční hudbu zaměřený klub Petrol, který se nachází ve starém přístavu Antverp, se vstup většinou neplatí.

K poslechu dobrého blues či jazzu v podání dvou tří hudebníků vám většinou postačí padesáticentová přirážka, která vám bude naúčtována ke každému nápoji, který si objednáte během hudební produkce.

Bonbonky taneční scény

Trošku jiná je situace, pokud se ocitnete ve velmi exkluzivním podniku, jako je třeba chill out klubu Strantwerpen, který se nachází na pláži v Antverpách. Návštěvníci tančí přímo na písku anebo si mohou udělat pohodlí na vypolstrovaných plážových lehátkách a k odpočinku za zvuků mixujícího DJ jim obsluha může zapůjčit ručník či deku.

Jde se do klubu

Klubová scéna ve Flandrech dost často skýtá i řadu milých a nečekaných překvapení. V bruselské čtvrti Saint Géry, kde je soustředěn noční život města a módní a designový průmysl, se nachází taneční klub Belga. Občas úplně inkognito v něm vystupuje jako DJ americká hvězda Moby. Klub Dépot ve stejné čtvrti si zase oblíbili zaměstnanci Evropského parlamentu a různých mezinárodních institucí. S lehkou nadsázkou by se dalo říct, že narazit na svého europoslance a dát si s ním taneček by mohlo být pro každého jedním ze zpestření výletu do Flander.

Ivan Ivanov, mGuide

Večer v Belgian Beer Clubu, Tomáš Kubeš
Gentse Feesten, Tomáš Kubeš
Večerní život Flander © Toerisme Vlaanderen
     
     
     
    © Flanderská turistická informační kancelář & Dutch Masters 2011