FLANDERS CLUB

Pro ty, kteří mají zájem o zasílání informací o nejdůležitějších událostech a zajímavých nabídkách z Flander.

Reportáž

Smyslné Flandry

Co mají společného ďábelsky dobré pralinky, skvostná díla Petera Paula Rubense, nebezpečné množství druhů piv a romantické kanály, na nichž se pohupují loďky? Všechny je najdete ve Flandrech, které jsou všechno, jen ne nudné!

 

Když se ocitnete ve Flandrech, ztratíte pojem o čase. V krásných městech totiž budete procházet uzounkými uličkami (v Antverpách, Mechelenu či Leuvenu), mezi stovky let starými secesními budovami (v Gentu) nebo po kamenných mostech, pod nimiž projíždějí lodičky (v Bruggách).

Od komiksů po diamanty

A když se ocitnete v Antverpách, otevře se vám hned několik nových světů: v kostelech a historických domech se prostřednictvím děl Petera Paula Rubense vrátíte do doby baroka, v největší evropské židovské čtvrti vás budou na kole míjet muži s pejzy v černých kabátech a kloboucích a kousek odsud na vlastní oči uvidíte, jak se brousí ty nejdražší diamanty světa!

Ale Flandry se vám můžou představit také jako jedno z architektonicky nejzajímavějších míst s moderními budovami, po jejichž fasádách si vykračují komiksové postavičky (v Bruselu). Flandry jsou zkrátka skutečným skvostem pro všechny, kteří mají rádi různorodost a především originalitu – každé město je tady naprostý unikát.

Ráj požitkářů

Považujete se za gurmány? Pak vyrazte do fascinujících Flander!Všude, kam zavítáte, najdete úžasné restaurace a romantické hospůdky, kde vám nabídnou menu pro skutečné labužníky. V Bruselu můžete vyrazit za unikátními historickými budovami, v nichž sídlí úřady Evropské unie, můžete se vydat do nesčetného množství úžasných muzeí, přesto toto město nikdy pořádně nepoznáte, dokud se nevypravíte do restaurace Chez Leon na vynikající svatojakubské mušle.

Veškerá romantika v Bruggách by zase neměla to pravé kouzlo bez návštěvy toho nejtajemnějšího místa – alchymistické dílny The Chocolate Line, která patří známému pralinkovému experimentátorovi Dominique Persoonovi. Ten do čokolády přidává čili, mozzarellu, bazalku, sušená rajčata a třeba i tabák… A výsledek? Každý kousek těchto divokých kombinací chutná přímo ďábelsky!

Divoká pivní jízda

Všude ve Flandrech budete u vytržení nad množstvím druhů piv – černými, zlatými, ovocnými... Zdejší raritou jsou zajímavé prohlídky nejrůznějších pivovarů a všechna piva, o kterých se vám kdy zdálo, najdete v Gentu plném cechovních domů a hospod ukrytých mezi architektonickými skvosty (třeba za Katedrálou sv. Bava s proslulým obrazem Klanění beránku). A na závěr jalovec – tedy ehm, pardon, jalovcovou!Říkají jí tady jenever, je to obdoba ginu a Vlámové ji pijí už skoro půl tisíciletí!

Zuzana Rybářová, Travel Digest

Večerní Bruggy, Martin Kubica
     
     
     
    © Flanderská turistická informační kancelář & Dutch Masters 2011