FLANDERS CLUB

Pro ty, kteří mají zájem o zasílání informací o nejdůležitějších událostech a zajímavých nabídkách z Flander.

Newsletter 7/2009

Novinky tentokrát z Leuvenu

Upoutávka na výstavu Rogiera van der Weydena.

 
FTIK informuje!
Rogier van der Weyden

1400 – 1464

V Leuvenu se již brzy otevře dlouho očekávaná výstava mistrovského malíře Rogiera van der Weydena, který je považován za jednoho z nejlepších umělců „Vlámských Primitivistů“. Velkolepá výstava toho mistra, s vyjímečným talentem zobrazující emoce, se uskuteční od 20.9.2009 v nově otevíraném Muzeu umení v Leuvenu a potrvá až do 6. prosince 2009. K vidění bude více než sto mistrovských děl zapůjčených z nejlepších evropských a amerických sbírek. Vedle této kolekce bude k vidění také výstava malíře Jana Vercruysse a další stálé sbírky M musea, které se předvedou v novém kabátě.

První z návštěvníků, kdo výstavu spatří budou belgická princezna Mathilde spolu s nizozemskou princeznou Máximou, které slavnostně otevřou nové M muzeum a výstavu Rogiera van der Weydena.

Více informací naleznete na stránkách www.rogiervanderweyden.be

Leuven

Město Leuven se nachází nedaleko od Bruselu, odkud sem jezdí pravidelné vlakové spoje. Studenti a pivo, to jsou dva charakteristické rysy Leuvenu. Sídlí tu nejen nejmenší belgický pivovar Domus, ale i Stella Artois, vlajková loď světové pivovarnické jedničky Inbew. Toto živé, univerzitní město se však může pyšnit také svou historií. Nejvýznamnější leuvenskou stavbou je perla brabantské gotiky, monumentální radnice, a kostel svatého Petra z přelomu 15.-16. Století. Najdete zde také rozsáhlé dvory bekyní, které sloužily jako domovy pobožným ženám. V Leuvenu se nachází i nejstarší botanická zahrada v Belgii Hortus Botanicus Lovaniensis založená roku 1738.

Více informací o Leuvenu...

Muzeum Leuven
     
     
     
    © Flanderská turistická informační kancelář & Dutch Masters 2011