FLANDERS CLUB

Pro ty, kteří mají zájem o zasílání informací o nejdůležitějších událostech a zajímavých nabídkách z Flander.

Trhy

Trhy si vás získají

Ve Flandrech jsou trhy běžnou součástí života. Narazíte na ně na každém kroku a nakoupíte tady cokoli. A rozhodně se nejedná o podřadné zboží.

 

Bleší trhy mají pro nás tak trochu pachuť nekvalitního zboží, ale nenechte se odradit, dají se na nich pořídit neuvěřitelně krásné věci. Nejslavnější je asi trh na náměstí Grote Zavel v Bruselu, známý je i sobotní trh v Bruggách na Zandstalls. Oblíbené jsou trhy se starožitnostmi. Tradici má především trh v nejstarším belgickém městě Tongerenu, označovaný za největší svého druhu v Belgii a druhý v Evropě. Každou neděli se sem sjíždí deset tisíc lidí, mezi nimiž najdete i obchodníky ze zámoří či Japonska.

Vánoční trhy

Brusel je kouzelným místem s nádechem tradic. Vůně čerstvého perníku vábí na centrální náměstí Grote Markt, v jehož středu stojí nádherně nazdobený vánoční strom a jesle v životní velikosti. Dřevěné stánky jsou plné řemeslnických výrobků. Brusel má i své venkovní kluziště. Vánoční trhy najdete samozřejmě i v dalších městech, v Antverpách na Grote Markt nebo v „Benátkách severu“ – v Bruggách.

Eva Brejžková, nezávislá publicistka

Bleší trhy © D. de Kievith a Toerisme Vlaanderen
     
     
     
    © Flanderská turistická informační kancelář & Dutch Masters 2011