FLANDERS CLUB

Pro ty, kteří mají zájem o zasílání informací o nejdůležitějších událostech a zajímavých nabídkách z Flander.

Komiksy

Tin Tin v Muzeu komiksu Komiksová cesta Bruselem, Tomáš Kubeš

V kresleném království

Z Divokého západu proletítevesmírem do bizarní krajinya cestou potkáte známépostavy, chrlící slova zakletádo bílých bublin.

 

Muzeum komiksu musíte vidět.

Až budete stoupat po širokém schodišti Muzea komiksu v Bruselu, připravte se na fantastický zážitek. Fantastický v několika směrech. Především: je to asi jediné muzeum na světě, které bude bavit i vaše děti. Klidně zahoďte svoje hodinky – stejně jim nebudete věřit, že je už tolik, když jste v muzeu teprve pět minut. A konečně – myslíte si, že už vás nemůže nic překvapit? Vezmeme to popořádku. Nejprve se dozvíte, jak komiksy v dřevních dobách vznikaly.

V budově, kterou nemůžete minout, uvidíte ukázky těch nejstarších i nejpopulárnějších světových komiksů. Seznámíte se se světem nejznámějšího hrdiny belgického kresleného světa – detektiva Tintina (u nás se jmenuje Tenten). Prohlédnete si pikantnosti z komiksového světa. A pokud toho nebudete mít dost, zajdete si do knihovny, kde mají snad největší sbírku komiksů z celého světa. Ano, i českých. Jenom Rychlé šípy a Čtyřlístek tu chybí. Netvrďte tedy, že jste byli v Bruselu, pokud jste nenavštívili Muzeum komiksu.

Jiří Roth, Esquire

     
     
     
    © Flanderská turistická informační kancelář & Dutch Masters 2011