FLANDERS CLUB

Pro ty, kteří mají zájem o zasílání informací o nejdůležitějších událostech a zajímavých nabídkách z Flander.

Komiksový speciál

Komiksový speciál

Newsletter zaměřený na komiks: Šmoulům je 50 let • Bruselské muzeum komiksů • Komiksová cesta • Komiksový obchod • Brusel
 

FTIK informuje!

Šmoulům je právě 50 let

Věděli jste, že právě tento rok je to již 50 let od vzniku populárních modrých postaviček? Ano, máme na mysli samozřejmě Šmouly, které má jistě každý z vás vryté v paměti. Pokud byste se rádi o této šmoulí rodince dozvěděli více, určitě si nenechte ujít speciální výstavu, která se koná k příležitosti tohoto výročí, kde jinde než v Muzeu komiksů.

K vidění bude od 10. června až do 16. listopadu 2008.

Více informací o Šmoulech

Muzeum komiksů

V krásné secesní budově postavené známým architektem Victorem Hortou se nachází muzeum věnované belgické specialitě, komiksu.

Otevírací doba:
út - ne 10:00 - 18:00 hodin

Vstupné:
dospělí 7,50 EUR
děti od 6 do 12 let 3 EUR

Adresa:
Zandstraat 20, Brusel
www.comicscenter.net


Komiksová cesta

Pokud byste rádi spojili poznávání města spolu s komiksy, pak byste si neměli nechat ujít tzv. komiksovou cestu. Za dvě hodiny projdete centrum Bruselu po komiksových stopách, prohlédnout si přitom můžete celkem třicet zdí pomalovaných komiksy v nadživotní velikosti.

Více informací a mapu cesty naleznete zde.

 

Komiksový obchod

Pro ty, kteří touží po komiksovém suvernýru, je tu obchod Petits Papiers. Naleznete zde samozřejmě i široký výběr nejrůznějších komiksů.

Otevřeno:
po - so 10:00 - 18:30 hodin

Adresa:
1 Fontainas Plein, Brusel
www.petitspapiers.be

 

Brusel nejsou jen komiksy

Kosmopolitní metropole se pyšní i mnoha památkami a uměleckými galeriemi, plné bohatých sbírek, za nimiž každoročně přijíždějí tisíce obdivovatelů. Nejvýznamnějším symbolem města však po staletí zůstává nevelká, ale půvabná soška „Čůrajícího chlapečka“ zvaná Manneken Pis. Také charakteristická radnice z 15. století s 96 metrů vysokou věží nezůstane bez povšimnutí, k tomu bezpočet kaváren a restaurací. To vše je náměstí Grote Markt, které je od roku 1998 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Více informací o Bruselu...

 

 
 
 
© Flanderská turistická informační kancelář & Dutch Masters 2011